10.01.2022

CEZA İNFAZ KURUMLARINDA MANEVİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Adalet Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Ceza İnfaz Kurumlarında ve Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde bulunan tutuklu, hükümlü ve yükümlülere din hizmetleri sunmak üzere görevlendirilen manevi danışmanlık hizmetleri istişare toplantısı yapıldı.

Tekirdağ İl Müftülüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya İl Müftüsü İsmail İpek, İl Müftü Yardımcısı Yusuf Bektaş, Din Hizmetleri Şube Müdürü Raşit Bayraktar, Ceza İnfaz Kurumlarını temsilen Cezaevi Müdürleri, Eğitim Sorumluları ve Müftülük tarafından Cezaevlerinde görevlendirilen Manevi Danışmanlar katıldı.

İl Müftüsü İpek’in yaptığı açılış konuşmasından sonra 2021 yılı faaliyetlerinin değerlendirilmesi, 2022 yılında daha verimli ve etkili bir manevi danışmanlık hizmeti sunulabilmesi bağlamında Ceza İnfaz Kurumlarının temsilcilerinin talep ve önerileri değerlendirildi.

2022 yılı içerisinde ceza infaz kurumlarında gerçekleştirilebilecek dini faaliyetler ele alındı. 2022 yılında Ceza İnfaz Kurumlarında görevlendirilecek personelin tespit edilmesi kararlaştırıldı.