26.01.2023

REGAİB KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.

REGAİB KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.
Yüce Rabbimizin rahmetinin Müslümanlara bol bol ihsan edildiği belli vakitler vardır. İslam Ümmeti tarafından Üç Aylar bereket ve mağfiret mevsimi olarak kabul edilmiştir. Sevgili Peygamberimiz (sav) Recep Ayı girdiğinde ; Allah'ım! Recep ve Şaban Aylarını hakkımızda mübarek eyle ve bizi Ramazan Ayına ulaştır. şeklinde dua etmiştir. (İbni Hanbel, Müsned.1.259)
Müminler olarak be gecede hayatımızın gidişatını gözden geçirmeli, hata ve günahlarımız için tövbe etmeliyiz. Rabbimize el açıp dua ederek, Kuranı Kerim okuyup anlamaya çalışarak, kaza ve nafile namaz kılarak bu geceyi değerlendirmeliyiz. Bu gecede Rabbimizle ve yakınlarımızla bağlarımızı yeniden gözden geçirmeli, be vesileyle iyi bir mümin olmanın iman-ibadet-ahlak bütünlüğünü sağlamaktan geçtiğini bir kez daha hatırlamalıyız. Doğru ve dürüstlüğün, paylaşımın, hak ve hukuka riayetin, barış içinde yaşamanın, saygının insani erdemlere ulaşabilecek en üstün değerler olduğunu bilmeliyiz.
Tekrar Kandilinizi tebrik eder, sağlık ve afiyetler içerisinde tüm sevdiklerinizle birlikte daha nice kandiller temenni ederiz.
Kapaklı İlçe Müftülüğü.