17.02.2023

Deprem Bölgesinden Gelenler Var...

Deprem Bölgesinden Gelenler Var...
Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, Kahramanmaraş merkezli büyük felakete maruz kalan bölgelerdeki kardeşlerimizin acılarını paylaşmaya,  yaralarını sarmaya, dertlerine derman olmaya devam ediyoruz ve görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz.
Tekirdağ İl Müftülüğü 2.grup ekibiyle birlikte depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize karşı son görevlerini ifa etmek üzere deprem bölgesine gönderdiğimiz görevlilerimizden Merkez Camii Din Görevlisi Necati Bayram, Yunus Emre Camii Din Görevlisi Muslüm Erdoğan, Yeşil Camii Din Görevlisi Murat Çakır ve Karaağaç Hicret Camii Din görevli Şaban Zeybek hocalarımız, deprem bölgesindeki münavebeli  görevlerini tamamlayarak salimen dönmüşlerdir.
Arkadaşlardan aldığımız bilgilere göre; Devlet-Millet, Diyanet ve Stk'lar el ele, gönül gönüle verdiği zaman, depremin bırakmış olduğu derin izlerin en kısa zamanda silineceğine inanıyoruz.
Diyanet İşleri Başkanlığı ve personelleri; iyi günde, kötü günde, milletimizle birliktedir ve her daim görevinin başındadır.
Bu yaraları birlikte saracağız Allah'ın izniyle....
Rabbim kolaylıklar ihsan eylesin inşaallah..