05.03.2024

Umre Ödüllü Bilgi Yarışması Sınav Giriş Bilgileri ve Dikkat Edilecek Hususlar

 

Yarışma 09.03.2024 Cumartesi günü yapılacaktır.

- Sınava gireceğiniz yeri öğrenmek için müftülüklerle iletişim kurabilirsiniz.

Umre Ödüllü bilgi Yarışması Sınavına girecek öğrenci listesi Sayfanın altında PDF olarak paylaşılmıştır.

 

Üniversite Öğrencileri için,

Sınav Saati: 10.00

Sınav Merkezi: Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi

Adres: Namık Kemal Mahallesi Kampüs Cad. No: 1 Süleymanpaşa / Tekirdağ

 

Lise Öğrencileri için,

Sınav Saati: 14.00

Sınav Merkezi:

Süleymanpaşa,  Muratlı, Hayrabolu, Malkara Marmaraereğlisi, Şarköy, Küçükçekmece ve Keşan’dan katılacak öğrenciler için sınav merkezi:, Tekirdağ Dini İhtisas Merkezi

Adres: Karadeniz Mah. Özvatan Sokak No:31/3 Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ

 

Çerkezköy, Kapaklı,  Çorlu, Ergene ve Saray’dan katılacak öğrenciler için sınav merkezi:

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi

Adres:  İstasyon Mah. Hacı Fahri Zümbül Cad. No 21/1 59500 Çerkezköy/TEKİRDAĞ

 

Not: Başvuru sırasında ilçe belirtmeyen adaylar Tekirdağ Dini İhtisas Merkezinde sınava gireceklerdir.

 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 1. Yarışmaya girecek öğrenciler sınav öncesi kimliklerini (T.C. kimliği, pasaport, ehliyet) ibraz etmek zorundadır. Yarışmacılar kalem, kalemtıraş  ve silgilerini yanlarında getireceklerdir. Adayların sınavın başlamasından 15 dakika önce sınav merkezinin önünde hazır bulunmaları gerekmektedir.
 2. Sınav süresince adayın elektronik özellik taşıyan herhangi bir cihaz, bellek vb. kullanması yasaktır. Yarışmaya cep telefonu, bilgisayar, kitap vb. iletişim ve bilgi araçları ile girilmesine müsaade edilmeyecektir. Varsa bunlar gözetmenler tarafından yarışma süresince muhafaza edilecektir.
 3. Her bir salon için ayrı ayrı düzenlenecek olan yoklama listesi gözetmenler tarafından yarışmaya katılanlara imzalatılacak, sınava ilk 30 dk içerisinde katılmayanlar için “yarışmaya katılmadı” bilgisi not edilecektir.
 4. Yarışmanın İlk 30 dakikası içerisinde hiçbir adayın salondan çıkışına izin verilmeyecektir. Evrakını teslim ederek salonu terk eden aday, her ne sebeple olursa olsun tekrar sınava alınmayacaktır.
 5. Yarışmacılar yarışma sınavını tamamlasalar bile sınavın son 20 dakikasında salondan çıkarılmayacak ayrıca sınıf ve salonda en az 2 adayın bulunmasına dikkat edilerek kalan iki adaydan biri sınavı bitirse bile diğer adayın sınavı tamamlamasına kadar sınav salonunda beklemesi sağlanacaktır.
 6. Değerlendirme işlemleri cevap kâğıdındaki kodlamalara göre yapıldığından, yarışma soru kitapçığının kapak kısmındaki bilgiler ve cevap kâğıdının adı, soyadı, imza bölümlerinin yer aldığı kısımlar kutucukların dışına taşmadan kurşun kalemle doldurulacaktır. Gözetmenler, kitapçık ve cevap kağıdında doldurulan bilgilerin doğruluğunu sınav başlamadan kontrol edeceklerdir. Eksik ve hatalı kodlama ve imza eksikliğinden yarışmacı  sorumlu olacaktır.
 7. Cevap kâğıtları katlanmayacak, özellikle  cevap kâğıdındaki yanlış işaretlemeleri silerken yumuşak silgi kullanmaları ve tamamen silinmiş olmasına, işaretlemeler esnasında kâğıdın zedelenmemesi ve yırtılmamasına dikkat etmeleri hususunda öğrenciler  uyarılacaktır.
 8. Sınav kurallarına uymak adayın temel görevidir. Kurallara aykırı davranışta bulunan adayların sınava devam etmelerine izin verilmeyecektir.
 9. Sorular ve cevap seçeneklerine dair not tutulmayacak, notların dışarıya çıkarılmasına izin verilmeyecektir.
 10. Yarışmacılar görevlilerin her türlü uyarılarına uymak zorundadır. Yarışma disiplinine uymayan, ferdi veya toplu olarak kopya çekmeye teşebbüs edenler gözetmenlerce tutanak altına alınacak ve cevap kâğıtları değerlendirmeye alınmayacaktır. Gözetmenler, kopya çekme veya vermeye kalkışanları uyarmak zorunda değildir.
 11. Yarışma başladıktan sonra adayların görevlilerle konuşmaları ve soru sormaları, birbirlerinden kalem, silgi vb. şeyler istemeleri, aynı şekilde görevlilerin de adaylarla yakından ve alçak sesle konuşmaları engellenecektir.
 12. Öğrenciler yarışma sonuçlarını sınav tarihinden bir ay sonra yarisma.diyanet.gov.tr adresinden öğrenebileceklerdir.
 13. Yarışmaya ait soru kitapçıkları, cevap kâğıtları ve cevap anahtarları yarışmacılara ibraz edilmeyecektir. (15.12.2023 tarihli ve E-51551452-821.05-4528618 sayılı yazımız Ek-2 madde 7 ile 11.12.2023 tarihli ve E-51551452-249-4456715  sayılı yazımız Ek-2 madde 7 hükümleri iptal edilmiştir.)
 14. Öğrencilerin yanlarında yumuşak uçlu kurşun kalem ve silgi bulundurmaları gerekir. Sorular 5 şıklı olarak sunulacaktır. Bir soru için birden fazla şık işaretlenmesi durumunda, bu soru cevaplandırılmamış sayılacaktır.

Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.